לוטו

חישגד

את כרטיסי החישגד אפשר למצוא כיום בכל קיוסק מצוי, והמבחר הגדול של המשחקים יכול לבלבל. אל דאגה. לכל המשחקים מכנה משותף אחד: הפרס מסתתר לו על הכרטיס, וכדי להגיע אליו אתה לא צריך לעשות דבר מלבד לגרד ולהתפלל לאלילת המזל.


קווים לדמותו של משחק החישגד

לא צריך להיות מהמר כפייתי כדי להכיר את הגרלת החישגד. משחק זה, מבית מפעל הפיס, החל את דרכו בשנת 1979, ומאז ועד היום מעניק מיליוני שקלים מדי שנה. הבסיס למשחק פשוט ביותר: האדם רוכש כרטיס גירוד באחת מנקודות המכירה של מפעל הפיס (דוכנים, קיוסקים וכדומה), מגרד את הציפוי וחושף את מה שמתחתיו. התקווה היא למצוא מספר, ציור או רצף כלשהו המסמל זכייה בסכום כספי נאה.

בניגוד להגרלות אחרות, הכרטיסים הזוכים של כל משחק חישגד ידועים מראש. המטרה, כמובן, היא לרכוש את הכרטיס הנכון. מפעל הפיס מקצה מספר סכומי כסף אפשריים לזכייה. וככל שהפרס גבוה יותר- הסבירות לקבל אותו נמוכה יותר. הקונה למעשה יכול לדעת מהם סיכויי הזכייה שלו בכל סכום, וזאת בהתאם למספר הכרטיסים הזוכים ביחס לכלל הכרטיסים שהונפקו.


אז באיזה סכומים מדובר?

במרבית המקרים, בני אדם לא ימצאו את המיליונים בהם הם מעוניינים באמצעות משחק החישגד. באופן יחסי, הסכומים המוצעים נמוכים מאלה של משחק הלוטו או הטוטו, לדוגמא. עם זאת, סכומים אלה נאים בהחלט, ועשויים להגיע לכמה מאות אלפי שקלים לזכייה. כדי להשיג אותם לא צריך דבר מעבר למזל- וזהו היופי של המשחק.


חישגד: המון משחקים, סיכויים שונים

מחירו של כרטיס חישגד משתנה בהתאם לסיכויי הזכייה ולסכומים המוצעים, ונע בין שקלים בודדים לכמה עשרות שקלים. מגוון הכרטיסים פשוט עצום, כיד הדמיון החופשית של קברניטי מפעל הפיס. ברמה הכללית, כרטיס זול יהיה בעל סיכויים גבוהים באופן יחסי לזכייה, אם כי הסכומים נמוכים בהרבה מעמיתיו היקרים.

המשחקים לרוב סובבים סביב נושא מסויים, והתנאים לזכייה מפורטים בגב הכרטיס. לדוגמא, כרטיסים מסוימים יצריכו מציאת שלושה סמלים זהים מבין חמש צורות. במקרים אחרים, נדרש שתיווצר שורה של סמלים זהים, או ש"שער המכירה" של הסכום המוצע, נגיד, יהיה גבוה יותר משער הקנייה. שוב, מגוון האפשרויות עצום, דבר המוסיף לעניין ולאתגר.

גם אם הבסיס לכל המשחקים דומה, הרי שהם מחולקים לתחומי עניין שונים: מוזיקה, ספורט, בנקאות, משחקי קופסה ועוד. "מטרה", "מלך השערים", "פלישת חוטפי המזומנים", "האח הגדול" ו"ליצן שלי" הם רק חלק מהדוגמאות הקיימות כיום לכרטיסי חישגד יצירתיים במיוחד.


מי יכול לרכוש כרטיס חישגד?

על פי תקנות מפעל הפיס, קנייה של כרטיס חישגד מותרת רק לבוגרים מעל גיל 18, והמוכרים יכולים בהחלט לדרוש הצגה של תעודת זהות. בעת מכירה, לא נשמר כל תיעוד של הרוכש, דבר שמשפיע על הזכייה: במקרה שמסיבה כלשהי רוכש הכרטיס אינו האדם שבא לקבל את הזכייה, האחרון הוא זה שיקבל את הכסף.

 

טפסי לוטו

מילוי טפסי לוטו

שיטות לוטו

משחקי לוטו

זכיות בלוטו