לוטו

הגרלת KENO

הגרלת KENO – קינוֹ בעברית – היא הגרלה אותה מפעיל מפעל הפיס (וקיימת, אגב, גם בחו"ל). בהגרלה זו המנחש צריך לסמן את המספרים המבוקשים בטבלה בת 70 מספרים – סוג של מטריצה בגודל 7X10.

אם ינחש המשתתף את המספרים נכונה, הוא יכול לזכות בסכום של עד 126,000 ₪, בהתאם לטופס שמילא (רגיל, KENO שיטתי 8 או KENO שיטתי 9). בהמשך נפרט על כל אחת המשיטות.

הייחודיות של הגרלת KENO היא בעיקר בגמישות ובתכיפות ההגרלות. בכל יום חול מתקיימות הגרלות ה-KENO אחת לחצי שעה, בין 11 בבוקר ועד עשר וחצי בערב, או בקיצור – 24 הגרלות מידי יום.

כדי להגביר את הנוחות עבור המשתתפים, הם יכולים לשלוח את אותו טופס מספר פעמים בכל הגרלה - מה שמאפשר להגביר את סיכויי הזכייה. מהצד השני, אם ימלאו טופס רב הגרלתי, יוכלו להשתתף במספר הגרלות עם אותו טופס.


טופס KENO רגיל

הטופס הרגיל מאפשר למנחש, כאמור, לסמן שבעה מספרים מתוך 70 קבועים. בהמשך, יהיה עליו גם לבחור בסכום ההשקעה בטופס, כשהסכומים האפשריים הם שניים, שלושה, חמישה ושבעה שקלים.

המנחש יזכה בפרס אם ינחש לפחות שלושה מספרים שעלו בהגרלה (סכום ההשקעה כפול 2). ניחוש של ארבעה מספרים יזכה אותו בסכום ההשקעה כפול 5, ניחוש נכון של חמישה מספרים בסכום שהשקיע כפול 7, שישה מספרים – סכום ההשקעה כפול 40 וניחוש נכון של כל שבעת המספרים: סכום ההשקעה כפול 500. הסכום הגבוה ביותר בו ניתן לזכות באמצעות טופס זה הוא 3,500 ₪.


טופס KENO שיטתי 8

זה טופס שמגדיל משמעותית את סיכויי הזכייה, וכך גם את הפרסים בהם יכול לזכות המנחש. במה שונה הטופס הזה מהטופס הרגיל? כאן צריך המנחש לבחור שמונה מספרים ולא שבעה, ולסמן אותם בטופס.

לאחר שהטופס ייקלט במערכת, יבצע מחשב מיוחד, שתוכנת במיוחד עבור הגרלות KENO, שמונה צירופים אפשריים של המספרים אשר בחר המנחש. כך, למעשה, הוא 'שולח' שמונה טפסים שונים בעזרת אותו טופס, ומגדיל את סיכוייו לזכות.

באם יזכה המנחש בשבעה מספרים, יעלה סכום הפרס שיקבל ל-5,460 ₪. אם, בעזרת אותם צירופים, ינחש המשתתף שמונה מספרים במדויק – הוא יזכה בסכום יפה של 28,000 שקלים. חשוב לזכור שאלו כמובן הפרסים הגבוהים ביותר, בהתאם לסכום השקעה של שבעה שקלים - המקסימום בטופס.


טופס KENO שיטתי 9

טופס שמגדיל עוד יותר את סיכויי הזכייה בהגרלת KENO וגם את הפרסים הסופיים. טופס KENO שיטתי 9 פועל על אותו עיקרון של הטופס 'שיטתי 8' – אך על ידי מילוי של תשעה מספרים ולא שמונה.

המחשב של KENO מרכיב מתשעת המספרים הללו 36 צירופים של שבעה מספרים, מה שמגדיל בצורה משמעותית ביותר את הסיכוי לזכות – משום המשקל של הטופס, שכמוהו כמו שליחת 36 טפסים שונים לאותה הגרלה. ומה קורה אם מנחשים נכונה?

  • שבעה מספרים = 8,449 ₪

  • שמונה מספרים = 35,840 ₪

  • תשעה מספרים = 126,000 ₪

גם סיכויי הזכייה בהגרלת KENO לא נמוכים (ביחס להגרלות הלוטו למשל): זכייה בפרס כלשהו בטופס הרגיל עומדת על יחס של 1:2.88, בעוד זכייה בפרס הגדול היא ביחס של 1:61,640. זכייה בפרס כלשהו בקינו 8 היא ביחס של 1:1.51 הפרס הראשון – 1:388,332. זכייה בפרס בקינו 9 עומדת על יחס של 1:14.67 ובפרס הראשון: 1:2,675,176. בהצלחה!

 

טפסי לוטו

מילוי טפסי לוטו

שיטות לוטו

משחקי לוטו

זכיות בלוטו