לוטו

הגרלת 123

נפתח בהבהרה: הגרלת 123 של מפעל הפיס אינה זהה להגרלת פיס 777 של מפעל הפיס. שימו לב, כדי שלא תתבלבלו בזמן שאתם ממלאים את הטופס – אחרת אתם עלולים להפסיד כסף לחינם. ועכשיו, להסבר על המשחק עצמו:

הרעיון של הגרלת ה-123 הוא לנחש במדויק רצף של שלושה מספרים שיצא בהגרלה. לדוגמא: הרצף 486 או הרצף 028. אין חוקיות כלשהי בהופעת המספרים המוגרלים ושליפת כל מספר נעשית בצורה אוטומטית, על ידי מכונה זהה לזו שמופעלת בהגרלות הלוטו הרגילות והדאבל לוטו.


מבנה הטופס בהגרלת 123

טופס של הגרלת 123 כולל טבלאות, דומות בצורתן לטבלאות של טופס הפיס הרגיל. בכל טבלה ישנן שלוש שורות, ובכל שורה עשר ספרות – מ-0 ועד 9. בכל אחת מהשורות יכול המנחש לסמן ספרה אחת וכך הוא יוצר לעצמו, למעשה, ניחוש אחד.

המנחש יכול כמובן למלא כמה ניחושים שמאפשר הטופס ובהחלט יכול להשתמש בכמה טפסים בהגרלה אחת. מי שאינו רוצה לבזבז זמן (או שסתם אין לו כוח) יכול לבקש מילוי אוטומטי של הטופס כולו או של חלקו.


ההגרלה עצמה

בתחילת ההגרלה מופעלות שלוש מכונות מיוחדות ובהן כדורי מפעל הפיס. הכדורים מעורבבים היטב, עד ל'שאיבה' של כדור אחד אל מחוץ למיכל הערבוב. כאשר שלוש המכונות סיימו לשאוב כדור אחד כל אחת, מסתיימת ההגרלה – הרצף שנקבע, מהמכונה השמאלית לימנית, הוא זה שעלה בהגרלה.
להמחשה, ניתן לצפות כאן בהדמיה של ההגרלה (מתוך אתר מפעל הפיס).


אפשריות המשחק

בניגוד להרבה הגרלות אחרות שמציע מפעל הפיס, הגרלת 123 כוללת רק שתי אפשרויות של טפסים. מצד אחד, זה אומר שאפשרויות הזכייה מעטות יותר, אך מצד שני העובדה הזו מבטיחה משחק פשוט יותר – מה שמביא רבים להשתתף בו.

האפשרות הראשונה להשתתפות בהגרלה היא באמצעות משחק רגיל, בו ניתן לנחש את הרצף במדויק בלבד. כל ניחוש אחר – של שלושת המספרים בסדר אחר, של שני מספרים או של מספר אחד – לא יזַכו את המשתתף בפרס. עם זאת, במקרה והוא יזכה בפרס, הסכום שיקבל יהיה סכום ההשקעה בטופס כפול 600 – וזה אינו סכום מבוטל. השקעה של 60 ₪, לדוגמא, בתוספת ניחוש מדויק, תזכה את המנחש בסכום של 6,000 ₪.

אפשרות נוספת היא משחק משולב – כרטיס באמצעותו אפשר לזכות בתרחישים הבאים: ניחוש הרצף במדויק (שיזכה בסכום ההשקעה כפול 100), ניחוש כל המספרים ברצף שונה (סכום ההשקעה כפול 25), ניחוש שתי ספרות בסדר נכון (הסכום כפול חמש) וניחוש של ספרה אחת בלבד (החזר סכום ההשקעה).


סיכויי הזכייה בהגרלת 123

המספרים שיכולים לעלות בהגרלה מתחילים מ-000 (גם זו תוצאה אפשרית) ומגיעים עד 999, ולכן הסיכויים לזכות בהגרלה הזו גבוהים מאוד יחסית. הסיכויים לזכות בפרס כלשהו בהגרלת 123 בעזרת הכרטיס המשולב עומדים 1:3.36 – נתון בלתי רגיל בהגרלות של המפעל. הסיכוי לזכות בפרס הראשון בטופס הרגיל או המשולב הוא 1:1,000 – גם כן סיכוי לא נמוך כלל, עליו היו חותמים המנחשים בכל משחק.

רק לשם המחשה, הסיכויים לזכות בפרס השמיני בהגרלת הלוטו הרגילה (ניחוש של שלושה מספרים ללא מספר חזק), עומדים על 1:7,700. כשמוסיפים לכך את העובדה שהפרסים בהגרלת 123 אינם מתחלקים בין הזוכים אלא מוענקים לכל משתתף בפני עצמו, בהתאם לסכום ההשקעה, מובן מדוע זו הגרלה פופולארית כל כך.

 

טפסי לוטו

מילוי טפסי לוטו

שיטות לוטו

משחקי לוטו

זכיות בלוטו