לוטו

הגרלת הלוטו

הגרלת הלוטו – מבט עילי על מאחורי הקלעים של אחת מן ההגרלות הגדולות במדינה...

אם יש הגרלה אחת בישראל, אשר אליה נשואות תקוותיהם הגדולות של אזרחים רבים במדינת ישראל, הרי שהן מתנקזות ליום, שבו נערכת הגרלת הלוטו הגדולה, של מפעל הפיס.
אכן אין כל עוררין על כך, שהגרלת הלוטו היא הזדמנות של פעם בחיים המאפשרת ליחידי הסגולה לזכות בפרס הגדול, אולם מלבד זאת, הגרלת הלוטו מהווה גם קרש קפיצה כלכלי עבור מוסדות תרבות, מדע, רפואה ואומנות רבים בישראל, הזוכים למענקים הנדיבים של מפעל הפיס.
יתרונותיה הרבים של הגרלת הלוטו, הבאים לידי ביטוי לא רק בסיכוי לזכות בפרס המיליון, אלא ובעיקר בזכות הזכייה החברתית בה זוכים כל אזרחי ישראל הנהנים מפירות ההצלחה של מפעל הפיס.

מהי הגרלת הלוטו ?

הגרלת הלוטו, הנערכת מדי שבוע בימי שלישי ושישי נחשבת לאחת ההגרלות הגדולות שמקיים מפעל הפיס. הגרלות הלוטו המתקיימות באופן פומבי, מדי שבוע, נערכות באולם מפעל הפיס, השוכן בתל אביב. כאמור, ההגרלות נערכות בהתאם לנהלים, לחוקים ולכללים של מפעל הפיס.

מתי נערכת ההגרלה ?

ההגרלה של הלוטו, הנערכת מדי שלישי ושבת בשעה 23:00, משודרת בשידור חי בערוץ 10 ובערוץ הפיס.הגורמים המוסמכים הנמצאים בהגרלה הינם נציגי מפעל הפיס, נציגי רואה החשבון ונציגי ציבור.

כיצד נבחרים המספרים בהגרלת הלוטו ?

על מנת להגריל את שבעת המספרים הזוכים בצורה אקראית, מפעל הפיס נעזר בשתי מכונות הגרלה נפרדות:
עבור הגרלת ששת המספרים הזוכים, נעזר מפעל הפיס בשלוש מכונות שונות:

  1. מיכל כדורי – המכיל שני פתחים הקולטים את הכדורים מאזור המחסנית מחד גיסא, ופולטים את הכדורים מאזור הפלטה. במיכל זה מתרחשת מערבולת אוויר "הטורפת" את הכדורים ואחר כך פולטת אותם.

  2. מחסנית – המכילה שמונה תאים אנכיים, ובהם 34 כדורים עם מספרים. בכל הגרלה מכניסים מספר של 34 כדורים למחסנית.

  3. מסילה – אליה מתגלגלים הכדורים הנבחרים, ומוצגים לראווה.

מלבד זאת, לבחירת המספר השביעי החזק, נעזר מפעל הפיס במכונת ה – MDG1 המכילה את אותם אלמנטים (מיכל כדורי, מחסנית ומסילת תצוגה) ובאמצעותה נבחר המספר החזק.

כיצד מתבצעת הגרלת הלוטו ?

הגרלת הלוטו מתבצעת בשלושה שלבים:

  1. בשלב הראשון נבחרים שישה מספרים מתוך 34.

  2. בשלב השני נבחר המספר החזק מתוך 10.

  3. בשלב השלישי מכריזים על סדרת המספרים הזוכים בהגרלה.
לסיכום, אם ברצונכם לקדם את חלומכם וגם לתרום למדינה, מלאו כרטיס לוטו וצפו בשידור החי של הגרלת הלוטו, ומי יודע אולי הפעם תהיו אתם הזוכים המאושרים...

 

טפסי לוטו

מילוי טפסי לוטו

שיטות לוטו

משחקי לוטו

זכיות בלוטו